9/18/2013

3.juuni. London-Biarritz-Bayonne-St. Jean Pied de Port



Lennujaamad on kohad väljaspool tavalist aja kulgemist. Kell hakkab seal kolm korda aeglasemal tiksuma ja seda needust pole võimalik murda. Transpordi leidmisega probleeme pole, jõuan ilma probleemideta St.Jeani. Saan sealt palveränduripassi, credenciali. Maksan selle eest 2 eurot. Kolme aasta eest Portos maksis see vist paarkümmend senti. Nüüd on populaarsem tee, kahtlustan, et ju on hinnad vastavad. Martin Sheenilt tuli mõne aasta eest välja film „The Way“, kahtlustan, et vähem populaarseks see caminot (ja eriti just Prantsuse teed) muutnud ei ole.
Bussi ootavad palverändurid Bayonne'is

Selle teekonna esimeses albergis (palverändurite hostelis) on üsna kõledad ruumid. Lennuki- ja bussisõitudest alanud kerge tuikamine peas on muutumas peavaluks. Ma ei leia kuskilt valuvaigistit. Ma olen kindel, et võtsin lehe ibuprofeeni kaasa… Albergi omanik Eric suunab mind ühe hospitalero poole, kes näeb välja nagu alkohoolikust päss, aga osutub hoopis miskiseks Hiina meditsiini eksperdiks. Või noh, üks ei välista ilmselt täielikult teist. Mudib mu pead ja silmi, ütleb, et peaksin silmaarsti juurde minema. See viimane on muide peavalust sõltumatult täiesti tõsi, viimasel ajal on nägemine veidi halvemaks läinud. St jälle halvemaks, mõne aasta eest tegin silmaoperatsiooni. Peavalus kahtlustan siiski jätkuvalt pigem reisimist.

Eric jagab ühisel õhtusöögil nõuandeid. Esimene on selline üldine. Ütleb, et Jumal lõi maailma kuue päevaga ja seitsmendal puhkas. Eric soovitab palveränduritel sama kava järgi toimida. Teine nõuanne on oluliselt konkreetsem. Tulemas on esimene päikesepaisteline päev üle paari nädala (kuuldavasti kümnendi halvimad ilmad Hispaanias) ja üle paari nädala on seega võimalik n-ö ametlikult esimese päeva teekonnaks valida Napoleoni tee, st minna üle mägede. Eric soovitab juba enne teele minemist pool liitrit vett juua ja võimalikult vara alustada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar